نیروهای نظامی و انتظامی حق ورود به دانشگاه ها ندارند
نیروهای نظامی و انتظامی حق ورود به دانشگاه ها ندارند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نیروی های نظامی و انتظامی به هیچ عنوان حق ورود به دانشگاه ها را ندارند و این موضوع با تدوین و ابلاغ دستور العمل هایی به سراسر دانشگاهها اعلام شده است.

به گزارش یوپنا به نقل از ایرنا، محمد فرهادی عصر روز شنبه در حاشیه دیدار با نخبگان و فعالان سیاسی دانشگاه سمنان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: دانشگاه ها برای اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان نهاد نظارتی مخصوص خود را دارد و هیچ نهادی از بیرون دانشگاه حق دخالت در دانشگاه را ندارد.
وی اظهار داشت : خوشبختانه در این دولت دانشگاه های کشور از فضای امنیتی خارج و به فضای امنی برای دانشجویان تبدیل شده است.
وی در پاسخ به سئوالی مربوط به مدارک حسین فریدون برادر رئیس جمهوری گفت : برابر تمام مدارک و اسناد موجود، مدرک دانشگاهی حسین فریدون قانونی است.
وی ادامه داد: بنده بارها اعلام کرده ام حسین فریدون با شرکت در کنکور و کسب نمره قبولی و به صورت کامل قانونی وارد دانشگاه شده و با انتخاب واحد های درسی و گذراندن تعداد واحدهای مورد نیاز موفق به دریافت مدرک خود شده است.
فرهادی با بیان اینکه در این خصوص وزارت علوم پاسخ لازم را به مجلس نیز ارائه کرده است، اظهار داشت: آنچه که اسناد و مدارک ما می گوید برادر رئیس جمهوری در آزمون جامع شرکت کرده و تمام فرآیندهای لازم را برای قبولی در مقطع دکتری سپری کرده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به سئوالی در خصوص اقدامات وزارت علوم برای امن کردن دانشگاه ها و خارج شدن از فضای امنیتی، گفت: این وزارتخانه به دنبال ایجاد فضای امن در دانشگاههاست .
در سفر یک روزه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان سمنان شماری ازطرح های تولیدی و آموزشی به بهره برداری رسید.