جشن رونمایی از کتاب «حقوق ورزشی» برگزار می¬‌شود
جشن رونمایی از کتاب «حقوق ورزشی» برگزار می¬‌شود

آیین رونمایی از کتاب «حقوق ورزشی» و نشست علمی تخصصی «حقوق شهروندی و حقوق ورزشی» به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش برگزار می­‌شود. به گزارش پرسنا؛ دبیرخانه دائمی کنگره بین‌المللی حقوق شهروندی مراسم رونمایی از کتاب «حقوق ورزشی» را چهارشنبه ۲۸ مهرماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار می‌کند. کتاب «حقوق ورزشی» توسط نادر […]

آیین رونمایی از کتاب «حقوق ورزشی» و نشست علمی تخصصی «حقوق شهروندی و حقوق ورزشی» به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش برگزار می­‌شود.

به گزارش پرسنا؛ دبیرخانه دائمی کنگره بین‌المللی حقوق شهروندی مراسم رونمایی از کتاب «حقوق ورزشی» را چهارشنبه ۲۸ مهرماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار می‌کند.

کتاب «حقوق ورزشی» توسط نادر شکری که در بیش از پنجاه کنفرانس بین‌­المللی و داخلی حقوق ورزشی شرکت کرده تالیف شده است.

این کتاب سعی در بررسی ابعاد مختلف مسئله قوانین و مقررات  مربوط به ورزش و محیط حقوقی آن، مراجع قضاوتی ورزش اعم از داخلی و بین‌المللی، مسئولیت کیفری در ورزش، جرائم قتل و صدمات بدنی غیر عمدی در محیط عملیات ورزشی دارد.

این کتاب به موضوعاتی همچون قوانین و مقررات ورزشی، مراجع قضاوتی در ورزش، دادگاه بین‌المللی حکمیت برای ورزش (CAS) و منابع انسانی حقوق ورزشی می‌پردازد. مسئولیت‌های قانونی در ورزش، مبانی عدم مسئولیت جزایی در ورزش، تعرض غیرعمدی نسبت به تمامیت جسمانی در عملیات ورزشی، مالکیت معنوی در ورزش، تحلیل استراتژی حقوق ورزشی ایران از دیگر سر فصل­‌های این کتاب است.