تحصیل ۱۶ هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور همدان/ بدهی دانشجویان مانع از تحصیل نشده است
تحصیل ۱۶ هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور همدان/ بدهی دانشجویان مانع از تحصیل نشده است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان همدان ، این نشست با حضور صفایی رئیس دانشگاه پیام نور استان ، مدیرروابط عمومی استان و جمعی از اصحاب رسانه در محل سالن اداری دانشگاه پیام نور استان برگزارشد. صفی‌ الله صفایی، رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان امروز( یکم آبان ) در جمع خبرنگاران گفت: […]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان همدان ، این نشست با حضور صفایی رئیس دانشگاه پیام نور استان ، مدیرروابط عمومی استان و جمعی از اصحاب رسانه در محل سالن اداری دانشگاه پیام نور استان برگزارشد.

صفی‌ الله صفایی، رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان امروز( یکم آبان ) در جمع خبرنگاران گفت: ۳۰ درصد از دانشجویان سراسر کشور در دانشگاه های پیام نور مشغول به تحصیل هستند و به همین لحاظ دارای رتبه دوم آسیا و ششم جهان می باشد .

 وی افزود: در سال جاری بیش از ۳۰ هزار نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور سراسر کشور در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی قبول شدند و از این تعداد ۹۵۱ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور همدان بودند .

 وی با بیان اینکه امسال ۶ هزار و ۶۰۰ دانشجوی جدید الورود در مقطع کارشناسی و ۵۲۱ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور همدان جذب شدند، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۶ هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور مشغول به تحصیل هستند.

 رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان با اعلام این خبر که ۲۳۸ کد رشته محل در مقطع کارشناسی، ۳۹ کد رشته محل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور وجود دارد، اظهار داشت: همچنین این دانشگاه دارای ۱۳۰ نفر عضو هئیت علمی می باشد که از این تعداد ۳۹ نفر استادیار و ۳ نفر دانشیار هستند.

 صفایی ، سرانه آموزشی به ازای هر دانشجو را ۱۹/۴ مترمربع دانست و عنوان کرد: دانشگاه پیام نور امکانات اولیه آزمایشگاهی، شیمی و… مرتبط با رشته ای تحصیلی هر دانشجو را فراهم کرده است.

 وی ادامه داد: از علاقه مندان به تحصیل می توانند تا ۲۴ آبان ماه جاری صرف داشتن مدرک پیش دانشگاهی یا فوق دیپلم در کلاس های پیام نور ثبت نام کنند و این در حالیست که حضور در کلاس ها اجباری نیست و دانشجویان می توانند منابع درسی را مطالعه کنند و آزمون دهند.

 وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور تاکنون ۴۱ هزار نفر فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی داشته است، بیان داشت: این دانشگاه ظرفیت تحصیل ۲۲ هزار دانشجو را دارد که در حال حاضر ۸ هزار صندلی خالی وجود دارد.

 رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان ، از پرداخت ۴۲۰ میلیون تومان وام به دانشجویان این دانشگاه پیام نور در سال گذشته خبرداد و گفت: این در حالیست که در سال گذشته ۱۷ درصد از اعتبارات این دانشگاه تخصیص پیدا نکرد.

صفایی تصریح کرد: ۵ پروژه عمرانی در ۲۲ بهمن ماه امسال اعم از سالن های ورزشی ۲ هزار نفری ، ساختمان های آموزشی و فرهنگی دانشگاه پیام نور در سایر شهرستان های تابعه استان به بهره برداری می رسد که به همین منظور بیش از ۲ میلیارد تومان اعتبار دریافت کردیم.