چرا «سلطانی فر» شایسته ترین گزینه برای وزارت ورزش است؟/ دلیل انتخاب مجدد دیپلمات کاربلد از سوی رئیس جمهور
چرا «سلطانی فر» شایسته ترین گزینه برای وزارت ورزش است؟/ دلیل انتخاب مجدد دیپلمات کاربلد از سوی رئیس جمهور

گروه سیاسی – آنگونه که محمد علی نجفی مشاور رییس جمهور گفته است، سه وزیر پیشنهادی برای آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنه به مجلس معرفی می شوند و نکته جالب اینکه گزینه هایی که نجفی نام برده است، کسانی هستند که نتوانستند نظر مجلس نهم را به خود […]

گروه سیاسی – آنگونه که محمد علی نجفی مشاور رییس جمهور گفته است، سه وزیر پیشنهادی برای آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنه به مجلس معرفی می شوند و نکته جالب اینکه گزینه هایی که نجفی نام برده است، کسانی هستند که نتوانستند نظر مجلس نهم را به خود جلب کنند.
 
به گزارش پرسنا، نجفی از معرفی خودش به عنوان وزیر آموزش و پرورش، رضا صالحی امیری به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسعود سلطانی‌فر به عنوان وزیر ورزش و جوانان خبر داده است.
646923_435
 
 
این نکته خود حاوی پیام مهمی است که رئیس جمهور کسانی را معرفی کرده است که مجلس قبل اجازه ورود به کابینه را به آنها نداده است و بدین معنی است که اولا اصرار رئیس جمهور بر این افراد یعنی اینکه صلاحیت و شایستگی آنها آنچنان برای رئیس جمهور محرز است که بازهم بر روی آنها تاکید دارد و نکته دیگر اینکه این وزارتخانه ها که با مشکل مدیریتی روبرو شدند به دلیل سخت گیری مجلس نهمی ها بود که در واقع رئیس جمهور نتوانست آنگونه که می خواهد کابینه خود را ببندد.
 
معرفی نجفی برای اصلاح طلبان و آموزش و پرورشی ها قطعا خوش یمن است و صالحی امیری هم ویژگی های وزارت در فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارد اما باید از سلطانی فر به عنوان شایسته ترین فرد در حال حاضر برای وزارت مستاصل مانده ورزش یاد کرد.
 
سلطانی فر کیست؟
 
مسعود سلطانی‌فر، سیاست‌مدار اصلاح طلب، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، عضو غیرموظف هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، عضو سابق فراکسیون اصلاح طلبان چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران و از اعضای حزب اعتماد ملی است. او معاون اسبق سازمان تربیت بدنی، قائم‌مقام مصطفی هاشمی‌طبا در زمان ریاست وی بر سازمان تربیت بدنی به مدت دو سال (در سال‌های ۱۳۷۴ و ۱۳۷۵) و همزمان معاونت اداری و مالی این سازمان، عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است.
1454512691984_nadimi-2-th3
 
سلطانی‌فر عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده و سابقه همکاری با حسن روحانی را داراست و به عنوان مسئول کمیته ورزش روحانی فعالیت کرده است. او هنگامی که دولت اصلاحات تازه روی کار آمده بود، قائم‌مقام مصطفی هاشمی طبا در سازمان تربیت بدنی شد. سلطانی‌فر که عضو شورای شهر تهران بود، پس از آنکه نتوانست وزیر ورزش و جوانان شود و بعد از کناره گیری محمدعلی نجفی از ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از دهم بهمن ۱۳۹۲ جایگزین نجفی شد و از عضویت در شورای شهر تهران کناره گیری کرد.
 
چرا سلطانی فر؟
وی علیرغم اینکه سوابق قابل توجه اجرایی در ورزش دارد و در سایر مسئولیت های خود به مقوله ورزش و جوانان توجه ویژه ای داشته است و از این حیث کارنامه پرباری دارد ولی مهمتر اینکه وی مدیر توانمندی است که نشان داده در هر مسئولیتی قابلیت این را دارد که بتواند تغییر و تحول ایجاد کند و در سازمان میراث فرهنگی که در دولت قبل با مشکلات زیادی مواجه شده بود نیز توان مدیریتی خود را نشان داد و با بهره گیری از فضای بوجود آمده در دولت تدبیر و امید در موضوع بین المللی توانست، جایگاه گردشگری ایران را در دنیا رشد بدهد و صنایع دستی با ارزش ایرانی نیز در دوران مسئولیت وی بهتر از گذشته در سراسر دنیا مورد توجه قرار گرفت و ارج نهاده شد.
147540541607237700
 
این دو مشخصه یعنی توان بالای مدیریتی که سلطانی فر در مناصب مختلف از خود نشان داده است و همچنین سوابق متعدد اجرایی در زمینه ورزش و موضوعات مرتبط با جوانان و شناخت کامل از این حوزه ها باعث شده تا از سلطانی فر به عنوان بهترین گزینه ممکن حال حاضر برای تصدی این وزارتخانه بسازد و هر چند وی در مجلس قبل قربانی سنگ اندازی گروه تندروی مجلس شد اما اعتماد مجدد رئیس جمهور به وی که نشان از تدبیر رئیس جمهور دارد بارقه های امید را در دل ورزشی ها و NGO های همکار با سازمان سابق جوانان، زنده کرده است تا بار دیگر روزهای خوش موفقیت به این وزارت خانه و حوزه های مرتبط با آن برگردد.
از همین رو امید می رود با حمایت قاطع مجلس دهمی ها که تفاوت های زیادی با مجلس قبلی دارند، سلطانی فر و البته دو گزینه دیگر پیشنهادی رئیس جمهور با رای بالا به این وزارتخانه ها برسند تا هم حال و روز این وزارت خانه ها همانگونه که رئیس جمهور گفته به شرایطی برسد که شایسته ترین خدمت رسانی را به مردم داشته باشند.