استاندارد باید به مطالبه عمومی تبدیل شود
استاندارد باید به مطالبه عمومی تبدیل شود

نماینده ولی فقیه و امام جمعه خرم آباد گفت: استاندارد سازی و استفاده از کالای باکیفیت باید به عنوان یک مطالبه عمومی تبدیل شود

به گزارش پرسنا، حجت الاسلام سید احمد میرعمادی در جریان دیدار با مدیر و کارکنان اداره کل استاندارد لرستان در خرم آباد افزود: استاندارد سازی موجب افزایش کیفیت و جلب اطمینان مردم از محصولات داخلی می شود.
وی تصریح کرد: بالا بردن سطح کیفیت کالای داخلی می تواند در افزایش صادرات و استقبال مردم از کالای داخلی موثر باشد.
وی تصریح کرد: باید در سال اقتصاد مقاومتی برای رشد و توسعه تولیدات داخلی تلاش کنیم تا با افزایش کیفیت محصولات داخلی در راستای اقتصاد مقاومتی گام برداریم.
وی اضافه کرد: استاندارد سازی می تواند در جهت افزایش کیعیت کالاهای واخلی بسیار تاثیرگذار باشد.
وی در ادامه استاندارد را حق الناس دانست و اظهار داشت: استاندارد یعنی رعایت حقوق مصرف کننده و در این راستا تولیدکنندگان می بایست در جهت تولید کالاهای با کیفیت و اراءه خدمات مطلوب به مصرف کنندگان تلاش کنند.
حجت الاسلام میرعمادی افزود: استاندارد سازی با تکیه بر کیفیت کالا می تواند موجب افزایش تولیدات و صادرات شود و در این جهت، تولیدات با کیفیت نیز می توانند موجب افزایش فروش و رونق اقتصادی شود.
نماینده ولی فقیه در لرستان گفت:در عالم تکوین نیز خداوند بر کیفیت تاکید داشته و در عالم تشریح نیز خداوند بر کیفیت اعمال تاکید دارد.
وی ضمن تقدیر از زحمات مدیر کل استاندارد لرستان نیز اظهار داشت: با تلاش و جدیت مدیریت استاندارد لرستان و همکاران می بایست تا پایان سال اقتصاد مقاومتی در جهت افزایش کمیت در کالاها اقدام شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت آموزش و تبلیغات اشاره کرد و اظهار داشت: با آموزش دقیق در جامعه می توان استاندارد را به عنوان یک اصل مهم رواج داد.
مدیر کل استاندارد لرستان نیز گفت: در شش ماهه نخست سال جاری بازرسان و کارشناسان استاندارد لرستان به سرکشی از بازار و محصولات تولیدی استان پرداخته اند.
مرضیه قنبریان افزود: در مدت یاد شده دو هزار و ۲۶۱ مورد بازرسی از بازار داشته ایم.