مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از دومین رکورد شاه روباه در منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد خبر داد. به گزارش پرسنا، مهندس مهرداد فتحی بیرانوند اظهار کرد: برای شناسایی گوشتخواران استان در تمام زیستگاه‌های تحت مدیریت و آزاد با نصب دوربین همه تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا ضمن ردیابی و نمایه‌یابی، احتمال حضور […]

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از دومین رکورد شاه روباه در منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد خبر داد.

به گزارش پرسنا، مهندس مهرداد فتحی بیرانوند اظهار کرد: برای شناسایی گوشتخواران استان در تمام زیستگاه‌های تحت مدیریت و آزاد با نصب دوربین همه تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا ضمن ردیابی و نمایه‌یابی، احتمال حضور گونه‌ها را در مکان‌های موردنظر ثبت کنیم.

 

وی اضافه کرد: در همین راستا دوربین‌های تله‌ای اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست لرستان موفق به ثبت تصاویر شاه روباه در منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد شدند.

فتحی بیرانوند ادامه داد: در خاورمیانه پراکنش شاه روباه به کوه‌های بیابانی، مناطق شیب‌دار، دره‌ها و صخره‌ها محدود می‌شود. همچنین بستر رودخانه‌های خشک شده در زیستگاه‌ها جزئی از قلمرو محسوب می‌شوند، زیرا گونه می‌تواند در این نواحی شکار مطلوبی به دست آورد. میزان استفاده از این مناطق به وسعت قلمرو بستگی دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان تصریح کرد: شاه روباه حیوانی شبگرد بوده و قادر است از صخره‌ها به صورت عمودی بالا رود و از دمش جهت تعادل استفاده می‌کند.

وی بیان کرد: پیش از سال ۹۵ گزارش مستندی دال بر وجود این گونه کمیاب در استان وجود نداشت.