ادامه حواشی تئاتر جنجالی در خرم آباد/ انتقاد شدید امام جمعه خرم آباد به سخنان جنتی
ادامه حواشی تئاتر جنجالی در خرم آباد/ انتقاد شدید امام جمعه خرم آباد به سخنان جنتی

میرعمادی ادامه داد: وزیر مستعفی ارشاد از کجا فهمیده که امام جمعه تئاتر را ندیده و برافروخته شده است؟ آیا می خواهید سی دی تئاتر را برایتان بفرستیم؟ آیا امام جمعه بر اساس گزارشات غلط نظر می دهد یا وزیر مستعفی ارشاد بر اساس گزارش غلط نظر داده است؟  به گزارش پرسنا،  نماینده ولی فقیه […]

میرعمادی ادامه داد: وزیر مستعفی ارشاد از کجا فهمیده که امام جمعه تئاتر را ندیده و برافروخته شده است؟ آیا می خواهید سی دی تئاتر را برایتان بفرستیم؟ آیا امام جمعه بر اساس گزارشات غلط نظر می دهد یا وزیر مستعفی ارشاد بر اساس گزارش غلط نظر داده است؟ 

به گزارش پرسنا،  نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه از مسئولان می خواهیم مسببین توهین به شهدا مجازات شوند گفت: نماز جمعه پایگاهی برای روشنگری مردم است.

  آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با سفارش مردم به تقوای الهی اظهار داشت: امام سجاد(ع) می فرماید سخت ترین لحظات برای انسان سه موقع است، اول زمانی که عزرائیل به سراغ انسان می آید و جان انسان را می گیرد، دوم زمان زنده شدن از قبر و سوم زمانیکه انسان در دادگاه الهی حاضر می شود و راه نجات از سختی ها و مشکلات تقوا و خداترسی است.

بسیج دانش آموزی باید محل پرورش افراد نخبه باشد

وی با اشاره به هشتم آبان ماه سالروز شهادت شهید فهمیده و روز بسیج دانش آموزی گفت: شهید فهمیده نخبه ایثار و شهادت بود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه نوجوانان و بسیجیان دانش آموز نیز باید نخبه باشند، افزود: امروز نیاز به نخبه پروری داریم.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه به نخبه هایی نیاز داریم که واقعا به درد جامعه بخورند، اظهار داشت: بسیج دانش آموزی باید محل پرورش افراد نخبه باشد.

وی با بیان اینکه امروز جامعه ما نیاز به رشد علمی و روحیه جهادی دارد، تصریح کرد: با این رشد علمی و روحیه جهادی کشور آسیب پذیر نخواهد شد و از خطرات مصون می ماند.

باید به آمریکا اخم کرد نه لبخند زد

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به ۱۳ آبان ماه سالروز ولادت امام محمدباقر، سالروز بازداشت و تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه و روز تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام گفت: این روز به عنوان روز مبارزه ملی با استکبار جهانی نامگذاری شده است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای مهم انقلاب تشکیل جبهه مقاومت در برابر جبهه استکبار بوده است، تصریح کرد: بعد از انقلاب جبهه ای علیه آمریکا در منطقه ایجاد شد و همین امر باعث شد آمریکا احساس خطر کرده و به دنبال گسترش سلطه و نفوذ خود در منطقه باشد.

وی با تاکید بر اینکه لانه جاسوسی مرکز مبارزه با انقلاب شد، افزود: وقتی دانشجویان لانه جاسوسی را گرفتند اهداف آمریکا در منطقه ناکام ماند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه از زمان کودتای ۲۸ مرداد تا به امروز آمریکا علیه ایران جنایت کرد، ادامه داد: آمریکا صدها توطئه کوچک و بزرگ علیه انقلاب انجام داد و ۶۰ سال است که علیه ایران جنایت می کند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه جای تعجب است بعضی افراد با اینکه به ۶۰ سال جنایت آمریکا در ایران اذعان دارند باز هم به او روی خوش نشان می دهند، تصریح کرد: امام راحل به ما استکبار ستیزی یاد داد و این درس امام راحل است که باید به آمریکا اخم کرد نه لبخند زد.

وی با تاکید بر اینکه هرچه با آمریکا سازش کنیم او جری تر می شود و این ۳۷ سال این مطلب را تجربه کرده ایم، افزود: باید ارزش هایی که انقلاب به وجود آورده را احترام بگذاریم و دنبال کنیم.

 

نماز جمعه پایگاهی برای روشنگری مردم است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به دوشنبه ۱۰ آبان سالروز شهادت آیت الله سید محمدعلی قاضی طباطبایی اولین شهید مهراب گفت: باید یاد کنیم از سنگربانان خونین جمعه که اسوه ایمان و تقوا بودند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه امروز اگر نماز جمعه رونق دارد به خاطر خون شهیدان پاک است، تصریح کرد: نماز جمعه قرارگاه ایمان، تقوا و بصیرت است.

وی با تاکید بر اینکه نماز جمعه پایگاه هدایت و رهبری مردم است، افزود: امام جمعه حقایق را برای مردم تبیین می کند و موظف است که مردم را آگاه کرده و روشنگری کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه بالاترین خدمت، خدمت به رشد آگاهی مردم است، اظهار داشت: اگر امروز صدها توطئه دشمن خنثی می شود به خاطر روشنگری مردم در پایگاه نماز جمعه است.

انتقاد شدید نماینده ولی فقیه در لرستان علیه وزیر مستعفی ارشاد

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه تا امام جمعه ای روشنگری می کند عده ای برنمی تابند و برای امام جمعه تعیین تکلیف می کنند که امام جمعه سفارش به تقوا کند و به خانه اش برود، تصریح کرد: آیا سزاوار است که بعضی افراد بر اساس گزارش های غلطی که به آنها داده می شود از موقعیت خود استفاده کنند و علیه امام جمعه جنگ روانی کنند.

وی با اشاره به اینکه وزیر مستعفی ارشاد گفته است گاهی برای یک تئاتر امام جمعه استانی برافروخته می شود و با اینکه تئاتر را ندیده اما بر اساس گزارش های غلط نظر می دهد، افزود: ما از وزیر سوال می کنیم منظورتان کدام امام جمعه و کدام تئاتر است؟

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه یکی از تئاتر هایی که مورد بحث و نقد قرار گرفته تئاتری بوده که در خرم آباد نمایش داده شده و موضع گیری که کردیم نصیحت بوده است.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: وزیر مستعفی ارشاد از کجا فهمیده که امام جمعه تئاتر را ندیده و برافروخته شده است؟ آیا می خواهید سی دی تئاتر را برایتان بفرستیم؟ آیا امام جمعه بر اساس گزارشات غلط نظر می دهد یا وزیر مستعفی ارشاد بر اساس گزارش غلط نظر داده است؟

وی با اشاره به اینکه وزیر مستعفی ارشاد جمله ای گفته که تعجب همه را برانگیخته است، اظهار داشت: آقای جنتی گفته است این تئاتر در راستای تکریم شهدا بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد افزود: آیا تئاتری وقیح تر از این داریم؟ تئاتری که صحنه ها و سنگرهای مقدس جبهه را به میدان شهوت رانی جلوه داده است.

مسئولان مسببین توهین به شهدا را مجازات کنند

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه آیا در تئاتری که دختر بالغ کشف حجاب می کند و موهایش تا وسط کمرش پیداست و جلوه گری می کند تکریم شهید است؟ تصریح کرد: آقای وزیر مستعفی قیاس به نفس نکنید.

وی با تاکید بر اینکه امامان جمعه از روی علم حرف می زنند و در این تئاتر هنجار شکنی شده است، افزود: در این تئاتر بدترین توهین ها و اهانت ها به شهدا و ارزش های اسلامی شده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه آنقدر صحنه های زشت و وقیح در این تئاتر است که زبان شرم دارد بیان کند، اظهار داشت: کارگردان تئاتر اعتراف می کند که توهین به شهدا شده و عذرخواهی می کند اما آقای وزیر و مدیرکل ارشاد می گویند توهین نشده است.

 

آیت الله میرعمادی افزود: از مسئولان می خواهیم مسببین توهین به شهدا مجازات شوند.

وی در ادامه با اشاره به شنبه هشتم آبان روز پدافند غیرعامل گفت: کشور ما در معرض خطر فرهنگی و اقتصادی است که راه مقابله با آن ایستادگی و پدافند غیرعامل است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: سنگر دفاعی کشور در مقابل آسیب ها و تهدیدات پدافند غیرعامل است.

منبع: مهر