بزرگترین قرآنی خطی دنیا در معرض دید شهروندان سنندجی قرار گرفت
بزرگترین قرآنی خطی دنیا در معرض دید شهروندان سنندجی قرار گرفت

روز گذشته پس از اقامه‌ی نماز جمعه در مسجد قبای شهر سنندج بزرگترین قرآن خطی اثر استاد «لقمان احمدی» برای ساعاتی در معرض دید نمازگزاران قرار گرفت  به گزارش پرسنا؛ این نسخه‌ی باشکوه قرآنی در مدت زمان  2سال خطاطی شده و سعی شده در تهیه آن از بهترین نوع کاغذ استفاده شود.   کاغذی که […]

روز گذشته پس از اقامه‌ی نماز جمعه در مسجد قبای شهر سنندج بزرگترین قرآن خطی اثر استاد «لقمان احمدی» برای ساعاتی در معرض دید نمازگزاران قرار گرفت

 به گزارش پرسنا؛ این نسخه‌ی باشکوه قرآنی در مدت زمان  2سال خطاطی شده و سعی شده در تهیه آن از بهترین نوع کاغذ استفاده شود.

  کاغذی که برای این اثر فاخر به‌کار گرفته شده, دست‌ساز بوده و بیش از دو هزار سال دوام دارد و هر برگ آن به قیمت صد دلار در آلمان خریداری شده و مرکب آن از نوع سنتی است و بە‌گونه‌ای ساخته شده که هیچ حشره و موجود زنده‌ای بدان نزدیک نمی‌شود.

جلد این قرآن نیز به تنهایی دو میلیون تومان هزینه دربر داشتە است.

دکتر شهباز محسنی در کانال رسمی خود در تلگرام در مورد فعالیت استاد لقمان احمدی اظهار کرده که استاد سه نسخه از این قرآن را خوشنویسی کرده است و برای تٲمین هزینه‌های کتابت این اثر فاخر از هزینه شخصی استفاده کرده است و  منزل شخصی خود را نیز در این راه به فروش رسانده است.

استاد لقمان احمدی در سفر حج‌اش با استاد «عثمان طه» که وی نیز از کُردهای سوریه (حلب) است و اکنون در مدینه‌ی منوّره زندگی می‌کند ملاقات داشته و از سوی عثمان طه دعوت می‌شود برای نقل مکان به مدینه و در آنجا در خدمت قرآن بودن که استاد احمدی تابه‌حال این پیشنهاد را به علت علاقه به خدمت به هموطنانش و زادگاهش کوردستان بی‌پاسخ گذاشتە است.

استاد لقمان احمدی اهل مریوان در استان کردستان است