دستگیری ۱۸ متخلف زیست‎محیطی در شهرستان ازنا
دستگیری ۱۸ متخلف زیست‎محیطی در شهرستان ازنا

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ازنا از دستگیری ۱۸ متخلف زیست‎محیطی در این شهرستان خبر داد. منصور درویشی در گفت‎وگو با ایسنا، اظهار کرد: طی شش ماه سال‎جاری با ۱۸ متخلف زیست‎محیطی در شهرستان ازنا برخورد شده و پس از تشکیل پرونده جهت تکمیل تحقیقات و رسیدگی جرائم به مراجع قضایی معرفی شده‎اند. وی با […]

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ازنا از دستگیری ۱۸ متخلف زیستمحیطی در این شهرستان خبر داد.

منصور درویشی در گفتوگو با ایسنا، اظهار کرد: طی شش ماه سال‎جاری با ۱۸ متخلف زیستمحیطی در شهرستان ازنا برخورد شده و پس از تشکیل پرونده جهت تکمیل تحقیقات و رسیدگی جرائم به مراجع قضایی معرفی شدهاند.

وی با بیان اینکه با دو مورد شکار غیرمجاز نیز برخورد شده است، افزود: محیط‎بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و آنان را دستگیر کردند.

درویشی با اشاره به دیگر کشفیات در این شهرستان بیان کرد: همچنین از این افراد هفت قبضه  اسلحه مجاز و دو سلاح بدون مجوز، ۱۱۳ فشنگ ساچمه‎زنی و ۲۰ فشنگ گلوله زنی، دو دوربین شکاری، ۱۷ قطعه ماهی کشف و ضبط شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ازنا ادامه داد: همچنین با ۲۲ مورد زندهگیری پرندگان، سه مورد شروع به شکار، ۱۰ زندهگیری حیات وحش و هفت تخریب عرصه محیط زیست برخورد شده است.

وی با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست باید یک تکلیف باشد، افزود: تاکنون شش مورد شکایت مردم مورد بررسی قرار گرفته که مربوط به آلودگی واحدهای صنعتی و حمله حیات وحش به مزارع بوده است.

درویشی تصریح کرد: برنامه گشت و پایش یگان اجرایی محیط زیست در نیمه دوم سالجاری  به طور گسترده در برنامه کاری این اداره قرار گرفته و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.